Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Leczenie alkoholizmu Kraków

Alkoholizm może dotknąć każdą osobę decydującą się na spożycie alkoholu. Kiedy tylko zauważysz, że ty lub twoi bliscy, macie problem z kontrolowaniem ilości spożywanego alkoholu, konieczna jest natychmiastowa terapia.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Krakowie

Im szybciej zdasz sobie sprawę, że problem istnieje, tym łatwiej będzie wyleczyć alkoholizm. I tutaj ważne jest, aby zrozumieć, że nikt nie staję się od razu alkoholikiem. Uzależnienie od alkoholu kształtuje się w kilku etapach.

Tak zwany etap bezobjawowy. To picie alkoholu dla relaksu lub odpoczynku. Na tym etapie dzieje się to nieregularnie i osoba nadal jest w stanie samodzielnie zrezygnować z alkoholu bez leczenia. Jednak dla osób uzależnionych od alkoholu jest to psychologicznie trudne, aby zrobić to teraz bez czyjejś pomocy. Kolejne fazy cechują się wzrostem ilości spożywanego alkoholu. Ostatnim etapem jest alkoholizm w fazie przewlekłej. Najtrudniejszy przypadek z punktu widzenia leczenia. Na tym etapie alkohol staje się już naprawdę niebezpieczny. Pod jego wpływem dochodzi do deformacji osobowości, charakteru, cech psychicznych, zmiany nawyków, pogarsza się stan fizyczny organizmu. Mogą również wystąpić drżenia kończyn, a nawet halucynacje. W tym stanie konieczne jest już leczenie ambulatoryjne. Ośrodek leczenia uzależnień Dezyderata posiada wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić ci i twoim bliskim odpowiednią pomoc w leczeniu. Ośrodek zlokalizowany jest w Rabce – Zdroju. Pacjentom z Krakowa, ośrodek zapewnia transport na terapie.

Skuteczna terapia alkoholowa w Krakowie

Najważniejsze jest określenie jego przyczyn i rodzaju przed leczeniem. Istnieje rodzaj klasyfikacji uzależnienia od alkoholu. Przewlekły alkoholizm rozwija się niezwykle szybko, a jego leczenie może trwać dłużej niż rok. Pacjent z przewlekłym alkoholizmem regularnie doświadcza napadów picia. Jego zdrowie i wygląd wyraźnie się pogarsza. Wszyscy wokół wiedzą o problemie, ponieważ alkoholik nie jest w stanie ukryć uzależnienia.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Kraków

Leczenie alkoholizmu w Krakowie - jak przebiega terapia?

Pacjent musi zrozumieć, że alkoholizm to problem, który szkodzi jego życiu, a sam alkohol nie przynosi już satysfakcji. Ważne jest, aby zmienić krąg społeczny i całkowicie wykluczyć sytuacje, w których występuje alkohol. Konieczne jest konstruowanie codziennych rytuałów w taki sposób, aby nie było w nich miejsca na alkohol. Ważne jest prowadzenie bezpośredniego leczenia uzależnienia od alkoholu pod kierunkiem doświadczonych specjalistów – lekarzy od uzależnień, psychologów i psychoterapeutów.

Leczenie alkoholizmu odbywa się na podstawie specjalnie opracowanego programu i metod. Składa się z kilku etapów. Pomoc psychologiczna, konsultacje i badanie. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent musi przejść kompleksowe badanie. Ambulatoryjne leczenie alkoholizmu, usuwanie objawów odstawienia lekami. Rehabilitacja to najważniejszy etap, podczas którego pacjent otrzymuje kompleksowe leczenie. Oprócz ogólnej terapii lekami odbywają się również konsultacje grupowe i indywidualne z ekspertami w dziedzinie leczenia od uzależnień.

Objawy alkoholizmu

Rozpoznanie oznak alkoholizmu to pierwszy krok w kierunku trzeźwości, ponieważ dopóki osoba zaprzecza swojemu uzależnieniu, leczenie jest niemożliwe. Oznaką alkoholizmu numer 1 jest utrata kontroli nad tym, co pijesz. Nie ma znaczenia, jak często dana osoba pije alkohol lub jaki rodzaj alkoholu preferuje. To wyraźna oznaka alkoholizmu. Osoba niesamodzielna charakteryzuje się agresywnością i izolacją w trzeźwości, jest przygnębiona, poirytowana, zawsze z czegoś niezadowolona. Kiedy osoba uzależniona ma okazję napić się, jej nastrój nagle zmienia się na pozytywny, zaczyna zachowywać się energetycznie i wesoło.

Skutki choroby alkoholowej

Wszystkie myśli człowieka krążą wokół idei picia w celu złagodzenia napięcia zrodzonego z uzależnienia od alkoholu. Dlatego szuka wszelkich wymówek, by ukryć swoje uzależnienie i głód alkoholowy. Stopniowo całe życie człowieka zaczyna być budowane wokół:

• Picia alkoholu.

• Pozbycia się skutków spożycia alkoholu.

Nazywa się to cyklem uzależnienia. Pierwszą oznaką uzależnienia od alkoholu jest apatia, depresja i wycofanie. Można zaobserwować wybuchy agresji, płaczliwości i nastrojów. Pierwsze objawy alkoholizmu natychmiast pojawiają się widoczne na ciele: tworzą się worki pod oczami, na skórze i nosie pojawia się sieć naczyń włosowatych, puchnie twarz, zmienia się barwa głosu.

Odwyk alkoholowy Kraków

Leczenie alkoholizmu w państwowych klinikach często sprowadza się do w szpitalu i wszywania leków pod skórę. Psychologiczna strona problemu jest całkowicie lub częściowo ignorowana, co w efekcie prowadzi do nawrotów choroby. Całkowite pozbycie się alkoholu i wyleczenie alkoholizmu jest możliwe tylko za pomocą nowoczesnych metod, które obejmują pełen zakres środków mających na celu całkowite przywrócenie nie tylko zdrowia, ale także osobowości pacjenta.

Terapię alkoholową wraz z odwykiem prowadzimy w naszym ośrodku leczenia uzależnień Dezyderata: https://dezyderata.com/leczenie-alkoholizmu/